Hlavní navigace

Pronájem-náklady ne a ne vymyslet řešení

• (neregistrovaný) 194.149.118.---

28. 2. 2007 12:20

Dobrý den, dělám podvojné účetnictví a tak mi logicky není jasné jak u uplatnit náklady u invalidního důchodce, který část roku pronajímal svůj dům. Paušál uplatňovat nechce. Dům měl pronajatý 11/06 a 12/06 za cenu 25.000 + 5000 energie. Dám do nákladů jen sipo za 11/06 a 12/06 nebo musím spočítat náklady dle faktur za celý rok ( vrazeli mu asi 14.000 za přeplatek energií za dobu co neměl pronajato a tedy netopil)a uplatnit jen poměrnou část nákladů, jak je to s poplatky na bankovním účtu(soukromém) a vůbec s náklady během roku za výrobu dveří, ostatní materiál sloužící k drobným opravám na domě?

Děkuji moc za radu?

JanaZ

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 2. 2007 13:05

Petra (neregistrovaný) 193.179.203.---

Re: Pronájem-náklady ne a ne vymyslet ře
      Dobrý den, já bych tam dalo to sipo, jak uvádíte, potom také poměrnou část dani z nemovitostí, poměrné části nákladů na údržbu, správu, pojištění, opravy apod. Ale bude s tím asi hrozná práce :-)

• 28. 2. 2007 14:03

Pavel (neregistrovaný) 80.188.169.---

Existuje nějaký důvod, že nechce paušál 30%?

Pokud je to jen rozmar, tak to udělejte jak radí odpověď výše a k tomu pořádnou fakturu za zbytečnou práci. :-))

Hezký den

• 28. 2. 2007 17:33

JanaZ (neregistrovaný) 194.149.118.---

Koukala jsem že elektřina chodí naštěstí vícekrát ročně takže vezmu asi průměr těch posledních měsíců a ten dám do nákladů. Doufám že plyn půjde podobě, protože mu vraceli asi 14.000,00 zato že půl roku co neměl nájemce netopil a to by se mi danit nechtělo.Nechce paušál protože kvůli novému podnájemci se museli vyrábět nové dveře a další věci které chtěl a ty jsou v částkách a tedy nákladech podstatně vyšší než byl paušál.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).