Hlavní navigace

Pracovní doba strávená na pracovní cestě

  • (neregistrovaný) 84.38.191.---

    28. 2. 2007 20:36

    Dobrý den,
    zajímalo by mě, jestli je někde v současně platné legislativě zakotveno vymezení pracovní doby strávené na pracovní cestě (PC) od nástupu PC do návratu tak, jak tomu bylo v už neplatném zákoně o cestovních náhradách?
    Pročetl jsem si nový Zákoník práce včetně části o cestovních náhradách, ale nic podobného jsem tam nenašel /možná jsem slepý :o) /
    Jezdím totiž docela často na PC s nástupem brzy ráno a návratem v noci a chci vědět, zda mám oporu v legislativě nebo musím spoléhat na "dobrotu" zaměstnavatele, že mi bude započtena celá doba jako pracovní.
    Děkuji za vaše reakce.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 3. 2007 7:02

      VV (neregistrovaný) 62.168.13.---

      Re: Pracovní doba strávená na pracovní c
      § 210 zákoníku práce. Ale již neplatný zákon o cestovních náhradách to řešil úplně stejně. Zaplacená jen doba strávená výkonem práce a čas na cestě jen pokud spadá do stanovené procovní doby.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).