Hlavní navigace

Oprava chybného zařazení do pl. stupně

 • (neregistrovaný) 81.0.251.---

  1. 3. 2007 10:05

  Jak mohu opravit chybné zařazení pedag. pracov. do platového stuně, ke kterému došlo nesprávným odpočtem z dob praxe? Jedná se o doby, které byly započteny plně, ale ve skutečnosti nebyly výkonem práce, nýbrž studia. Na chybu jsme přišli při letošním přepočtu dob započitatelné praxe pedagogů.Mám dobu postupu do dalšího pl. stupně pozastavit, nebo mohu platový stupeň snížit o chybně započtené roky? Děkuji za radu. Jana P.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 3. 2007 10:11

   xy (neregistrovaný) 194.108.135.---

   Re: oprava chybného zařazení do pl. stup
   Pokud máte nedoplatek na mzdách - potom byste měla doplatit. Pokud jste něco přeplatila, potom nemůžete ze mzdy zaměstnance jen tak sráže. Musíte se zaměstnance mít sepsanou dohodu o srážkách, že se srážkou souhlasí. Pokud vzal peníze v dobré víře, potom záleží na zaměstnavateli jak se zachová - může dát k předepsaní Vám, abyste uhradila.

  • 1. 3. 2007 10:33

   Jana P. (neregistrovaný) 81.0.251.---

   Re: oprava chybného zařazení do pl. stup
   chybu jsem nezavinila, ale pouze zjistila, stala se v době kdy jsem zde ještě nepracovala. Nicméně jde mi o to jak postupovat do budoucnosti.Vyrovnání vzniklého přeplatku je jednou věcí , ale pokud platový postup nezastavím, nebo nevrátím bude přeplatek vznikat znovu. Toto je věc se kterou si moc nevím rady. Díky J.P.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).