Hlavní navigace

PROSIM O RADU - daň

  • (neregistrovaný) 80.188.13.---

    1. 3. 2007 14:14

    Provozuji malou hospůdku a v této hospůdce platím symbolický nájem majiteli nemovitosti. Nájem je skutečně symbolický a proto jsem mu nabídla, že za něho zaplatím daň z nemovitosti. Nyní ale nevím, jestli si částku za tuto daň mohu dát do výdajů, když není nemovitost přepsána na moji osobu. Stačilo by, kdybych přidala do nájemní smlouvy, že nájemce je povinnen hradit i daň z nemovitosti? Děkuji za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 3. 2007 16:26

      Ivča (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Daň z nemov. platí nájemce-daň. uznat.?
      Já myslím, že nelze, i když si to domluvíte. § 25 odst. 1r) ZDP

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).