Hlavní navigace

Společenství vlastníků jednotek

  • (neregistrovaný) 84.244.85.---

    1. 3. 2007 14:22

    Poradí mi někdo, zda je pro SVJ nutná registrace k DPPO a podávání přiznání?
    Děkuji

    • 1. 3. 2007 23:30

      Pavel (neregistrovaný) 89.176.209.---

      Re: Společenství vlastníků jednotek
      Podle § 10/5 ZoVB podává SVJ přihlášku k registraci do 30 dnů ode dne, kdy začalo pobírat příjmy podrobené dani nebo mu vznikla povinnost srážet daň nebo zálohy na ni.

      Takovým příjmem je např. penále či úrok z prodlení.

      Příjmy z úroků by měly být vlastníků.

      Další info na adrese
      www.spolecentstvi.okinfo.cz

      Je tam i anketa, kolik SVJ platí do "fondu oprav" a jaké jsou odměny funkcionářů.

      Hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).