Hlavní navigace

Příspěvek na životní a penzij. pojištění

  • (neregistrovaný)

    1. 3. 2007 19:49

    Pokud jako zaměstnavatel přispívá m zaměstnancům na životní a penzijní pojištění jak je to s měsíční platbou?
    např. mzdy za 1/2007 - provedené v únoru, kdy odvedu příspěvek v lednu nebo v únoru. Je chyby pokud bych odvedla za leden v lednu? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 3. 2007 20:01

      Anna (neregistrovaný)

      Re: Příspěvek na životní a penzij. pojiš
      ***
      Nejsem si jistá, co přesně chcete vědět, ale pro penzijní fondy a pojišťovny je to, co jim přijde v únoru, příspěvek na únor, přestože jste to zúčtovali ve výplatě za leden.

    • 1. 3. 2007 20:05

      Hanka (neregistrovaný)

      Re: Příspěvek na životní a penzij. pojiš
      Ano, jedná se mi o to, že příspěvek zaúčtuji ve mzdě ¨např.za leden a platbu pošlu také v lednu, ale někde v diskusi jsem četla, že příspěvek za mzdu 1/2007 se posílá v únoru. Moc děkuji za odpověĎ

    • 1. 3. 2007 20:42

      jitka (neregistrovaný)

      Re: Příspěvek dotaz pro Annu
      paní Anno, může se Vás zeptat, je chyba, když příspěvky na penzijní připojištění mi vůbec neprocházejí výplatní páskou a eviduji je pouze na výpisu z BÚ?

    • 2. 3. 2007 10:53

      Anna (neregistrovaný)

      Re: Příspěvek dotaz pro Annu
      ***
      Na výplatních páskách by to možná nevadilo, ale na mzdovém listu mají být i částky, osvobozené od daně. Asi to ale vůbec ve mzdovém systému nemáte, že? Já bych to tam rozhodně dala - i pro zaměstnance je lepší, když to vidí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).