Hlavní navigace

Jaký typ přiznání pro zaměstnance?

• (neregistrovaný) 217.66.176.---

1. 3. 2007 22:06

DObrý večer, jsem zaměstnanec, nyní na RD, v roce 2006 jsem měla příjem ze zaměstnání, sražené pojištění, daň. Roční dvojčata, samoživitelka, úroky z hypotéky, životní pojištění.
    Prý si mám udělat zúčtování sama - prosím, poraďte mi někdo do jakého formuláře ?
    Děkuji moc
    Katka

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 3. 2007 22:12

Katka (neregistrovaný) 217.66.176.---

Re: Jaký typ přiznání pro zaměstnance?
      A ještě - co je daňový bonus? Týká se mne když jsem měla příjem ze zaměstnání za 12měs. jen 28000? Jinak pobírám soc. dávky a rodičovský příspěvek + výživné na děti.
      MOC, moc děkuji
      K.

• 1. 3. 2007 22:18

JG (neregistrovaný) 85.207.12.---

Na bonus nebudete mít nárok, musela byste mít příjem ve výši alespoň šestinásobku minimální mzdy, což je cca 40 tisíc. Daňové přiznání musíte podat nejpozději do 31.3.

• 1. 3. 2007 22:16

JG (neregistrovaný) 85.207.12.---

Zaměstnanec si nemůže sám udělat roční zúčtování, to může pouze zaměstnavatel, pokud ho o to zaměstnanec v prohlášení požádá do 15.2. To jste zřejmě prošvihla. Takže Vám zaměstnavatel vystaví potvrzení zdanitelných příjmů, Vy si vyplníte přiznání k dani z příjmů fyzických osob (formulář najdete zde), nemusíte vyplňovat žádné přílohy. K přiznání přiložíte potvrzení zdanitelných příjmů, vezměte sebou rodné listy dětí, potvrzení pojišťovny, potvrzení o výši úroků z hypotéky, smlouvu o hypotéce, příp. výpis z katastru nemovitostí a odevzdáte na FÚ. Doufám, že jsem na něco nezapomněla.

• 1. 3. 2007 22:26

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Nic z toho potřebovat nebude, protože píše, že vydělala jen 28000 Kč. Takže po uplatnění slevy na poplatníka bude daň na nule. Vrátí jí všechny sražené daňové zálohy, ale na bonus bohužel nárok není.

• 1. 3. 2007 23:48

Katka (neregistrovaný) 217.66.176.---

Oběma Vám velmi děkuji. Přeji dobrou noc. K

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).