Hlavní navigace

clo

• (neregistrovaný) 213.250.229.---

2. 3. 2007 7:06

Dobrý den, nikdy jsem neúčtovala o clu. Mohl byste mi někdo poradit jak to s ním a s dovozovou fakturou je? Kam zaúčtovat? K jakému datu? Zda dohromady s fakturou nebo zvlášť. A jak je to s vyměřením DPH? Moc díky.

• 3. 3. 2007 0:56

Barbara (neregistrovaný) 85.135.64.---

Re: clo
      1) Fakturu zaúčtujete a přepočtete na Kč kurzem ČNB platným pro vás k datumu uskuteč. účet. případu(jak to máte ve směrnici -obvykle dodání) . Účtujete jen o zboží a závazku.
      2)Na základě JSD, které je daň. dokladem při dovozu vypočtete základ daně, a daň. Uskutečnění ZP- §23. Základ daně při dovozu je dle § 38 ( cena za zboží +clo+ přeprava do prvního místa určení + poplatky cel.deklaraci). Částky v měně přepočtete celním kurzem (dle JSD), zaúčtujete např.
      132/379 clo
      343/343 DPH

• 3. 3. 2007 15:38

Martina (neregistrovaný) 213.235.116.---

Re: clo - prosím zkontrolujte mi to
      Děkuji za odpověď. Něco jsem včera už dělala. Prosím, podívejte se mi na to a řekněte, zda je to tak v pořádku.

Nejprve jsem udělala příjemku 132/131, kde kurz (stanovíme ve vnitřní směrnici) bude ke dni vystavení JSD (zboží jsem na sklad přijala včetně doprovodných nákladů, kterými bylo i clo).

Poté jsem zaúčtovala fakturu na zboží bez cla 131/321 (kde jsem uvedla kód pro neplátce). A abych měla přehled o neuhrazeném clu, zadala jsem si ho jako fakturu na 131/321 samozřejmě také s kódem pro neplátce.

Poté jsem účtovala o JSD kůli DPH. DPH jsem vyměřila z částky hodnota faktury x kurz na JSD + clo a z toho jsem si vyměřila DPH. Tzn. účtování 343/343 jako zboží z dovozu.

Myslíte, že by to tak mohlo být, i když to clo jsem si udělala tak nějak po svém?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).