Hlavní navigace

Změna zálohové fa po odvodu DPH

  • (neregistrovaný) 81.19.3.---

    2. 3. 2007 7:40

    Dobrý den,

    vystavili jsme zálohovou fakturu českému odběrateli, který ji zaplatil, my jsme na tuto fakturu vystavili daňový doklad a odvedli z ní DPH. Nyní je třeba část (polovinu) z této částky vrátit odběrateli - jak to provést?

    Příklad:

    1) Zálohová fa na částku 119 Kč

    2) Záloha zdaněna, odvedeno státu 19 Kč na DPH

    3) 59,50 Kč je nyní z této zálohy třeba vrátit odběrateli.

    Je možné vystavit nějaký dobropis na celkovou částku 59,50Kč, základ 50 Kč a DPH 9,50 Kč ? Nebo mi odběratel má vystavit nějakou fakturu?

    Zboží půjde nakonec přes leasingovku, která chce jako akontaci pouze polovinu zaplacené zálohy, tj. odběratel chce logicky část peněz zpět a teď nevím, jak to zaúčtovat a vůbec to provést korektně.

    Díky za komentáře,
    Petr

    • 2. 3. 2007 7:49

      VV (neregistrovaný) 62.168.13.---

      Re: Změna zálohové fa po odvodu DPH
      >Dobrý den,
      >
      >vystavili jsme zálohovou fakturu českému odběrateli,
      >který ji zaplatil, my jsme na tuto fakturu vystavili
      >daňový doklad a odvedli z ní DPH. Nyní je třeba část
      >(polovinu) z této částky vrátit odběrateli - jak to
      >provést?
      >
      >Příklad:
      >
      >1) Zálohová fa na částku 119 Kč
      >
      >2) Záloha zdaněna, odvedeno státu 19 Kč na DPH
      >
      >3) 59,50 Kč je nyní z této zálohy třeba vrátit
      >odběrateli.
      >
      >Je možné vystavit nějaký dobropis na celkovou částku
      >59,50Kč, základ 50 Kč a DPH 9,50 Kč ? Nebo mi odběratel

      >má vystavit nějakou fakturu?
      >
      >Zboží půjde nakonec přes leasingovku, která chce jako
      >akontaci pouze polovinu zaplacené zálohy, tj.
      >odběratel chce logicky část peněz zpět a teď nevím, jak to
      >zaúčtovat a vůbec to provést korektně.
      >
      >Díky za komentáře,
      >Petr
      Postupujte podle zákona o DPH § 42/3 a 43//2.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).