Hlavní navigace

ČSSZ nereaguje na žádosti o důchod ?

• (neregistrovaný) 212.111.31.---

2. 3. 2007 9:08

V prosinci 2006 jsme sepisovali dvěma zaměstnancům žádost o plný invalidní důchod. Při jednání na OSSZ bylo oběma zaměstnancům sděleno, že jim plný důchod je přiznán, OSSZ má tento záznam v databázi. Prvnímu zaměstnanci skončila podpůrčí doba v únoru, druhému končí za týden. Ani jeden z nich nemá dosud v ruce od ČSSZ ani zmínku o tom, že byla žádost přijata, ani že budou dostávat zálohy důchodu, natož samotné rozhodnutí o přiznání důchodu. Nemáte někdo s tímto teď nějakou čerstvou zkušenost? Nevíte, co se na ČSSZ děje? Co naši státní úředníci dělají?

• 2. 3. 2007 10:33

Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

Re: ČSSZ nereaguje na žádosti o důchod ?
      Mám podobnou zkušenost jako vy - taky mám pocit, že je v tom chaos. Vždycky to bylo tak, že se rozběhlo invalidní řízení - buď z popudu posukové komise nebo zaměstnanec sám požádal, komise se sešla, rozhodla, rozhodnutí nám poslali a my jsme za měsí zastavili nemocenské. Teď sepíšeme žádost - resp. po 1. lednu jen přílohu a uzavřeme ELDP - a nic. Zaměstnanec - když nám to vůbec řekne - má v ruce jen pracovní rekomandaci - a neví, co s tím. Většinou jsou přesvědčeni, že už jim příští měsíc přijde důchod. U posledního případu, co jsem měla, jsem volala na OSSZ, jestli je nějaká změna, která by mi unikla, a kdy že mám zastavit nemocenské. Paní mi řekla co blázním, že je všechno postaru a že mi posílají rozhodnutí. Když dlouho nešlo, volala jsem znovu, a dozvěděla jsem se, že to řízení bylo na žádost zaměstnance, a že zastavení nemocenské přijde z Prahy. Což mi připomnělo podobný případ z konce loňského roku - také řízení na žádost zaměstnance, také paní měla jen tu pracovní rekomandaci - a nepřišlo odnikud nic, normálně vyčerpala podpůrčí dobu, lékař ukončil neschopenku, a pak jsme se od ní dozvěděli, že dostala od následujícho dne důchod. Takže jsem si řekla, že to už nechám plavat - co přijde, přijde. U jiné zaměstnankyně (ale z jiné OSSZ) mi ale Rozhodnutí v lednu přišlo - normálně, jak to vždycky bývalo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).