Hlavní navigace

Skončení pracovního poměru

 • (neregistrovaný) 85.70.164.---

  2. 3. 2007 12:05

  Dobrý den, prosím o 2 rady

  - zaměstnankyně pobírala 1 rok nemocenské dávky a poté jí byl přiznán plně invalidní důchod, zrušil se odchodem do důchodu pracovní poměr? A jaké další věci se na to váží.


  - zaměstnanec požádal o odchod do předčasného starobního důchodu, a ukončení pracovního poměru, musí to podávat písemně a vztahují se na to nějaké další věci?


  Nemůžu nikde k tomuto tématu nic najít.

  Předem moc děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 3. 2007 13:43

   Jana (neregistrovaný) 195.47.90.---

   Re: Skončení pracovního poměru
   Pracovní poměr musíte ukončit a jestli jste malá organizace,tak musíte k tomu datu odhlásit na sociálce i na zdrav. pojišťovně

  • 2. 3. 2007 14:42

   Lenka (neregistrovaný) 85.70.164.---

   Re: Skončení pracovního poměru
   Jsme velká organizace. A mají tito zaměstnanci na něco nárok, nebo se ukončí pouze pracovní poměr.

  • 2. 3. 2007 18:07

   Jiřka (neregistrovaný) 82.100.9.---

   Re: Skončení pracovního poměru
   Při přiznání invalidního důchodu nemusí automaticky dojít k ukončení poměru. Pokud je schopna nadále pracovat podle smlouvy, tak může a přitom pobírá invalidní důchod. Pokud by nebyla schopna podle lékařského posudku vykonávat dosavadní práci, jste povinni ji převést na jinou vhodnou práci. Pokud ji nemáte, dáváte výpověď (bez odstupného) nebo se ní na ukončení dohodnete.
   Při odchodu do předčasného starobního důchodu musí být pracovní poměr ukončen (pochopitelně také bez odstupného) z toho důvodu, že tento člověk nesmí mít výdělky, ze kterých se odvádí pojištění. Takže kdyby byl nadále zaměstnán a pobíral mzdu, neměl by nárok na důchod. Při předčasném důchodu může mít pouze příjmy, ze kterých se neodvádí pojištění (např. dohodu o provedení práce).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).