Hlavní navigace

DOTACE od státu - ovlivnění daně z příjm

  • (neregistrovaný)

    2. 3. 2007 12:24

    Dobrý den, zjistila jsem, že můj klient (fyzická osoba, daňová evidence) dostal od státu dotaci na zahájení podnikání pro nakoupení investičního majetku, jelikož byl na pracovním úřadě. Dle opatření čj. 281/89, 759/2001 se u takového majetku snižuje pořizovací cena o výši dotaci. Budu v daňové evidenci postupovat dobře, když vyplacená dotace na účet uvedu jako příjem, od sumy pořízení dlohod. hmotného investičního majetku tuto dotaci informativně odečtu, a pokud bude tato stnížená cena o dotace nižší než 40000, tka proúčtuju přímo do výdajů, pokud zůstane stále vyšší než 40 000, zůstane v DHIM k odpisování. (účtuju v MONEY S3) Do výdajů pořízení investice samozřejmě půjde vše, ale za určitých podmínek dle výše nedotované části pořizovací ceny DHIM.
    Budu postupovat správně? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 3. 2007 22:42

      Zdena (neregistrovaný)

      Re: DOTACE od státu - ovlivnění daně z p
      Mám jiný návrh: přijetí investiční dotace jako nedaňový příjem.
      Pořízený hmotný majetek zařadit do HM i kdyby po odečtení dotace byla jeho cena nižší, než 40 tis. Kč. Vstupní cenu, ze které budete vypočítávat odpisy, snížit o poskytnutou dotaci.
      Přijatá dotace tedy nebude zdanitelným příjmem, ale neobjeví se (v podobě odpisů) ani v daňových výdajích.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).