Hlavní navigace

Daň z příjmu- pronájem

  • (neregistrovaný) 83.208.251.---

    2. 3. 2007 15:52

    Dobrý den,mohu v DP podat 2 přílohy č.2 ? Mam dva pronájmy, u jednoho platí nájemce pouze pronájem, výdaje uplatňuji procentem a u druhého pronájmu( ten je teď nový) mi platí jak pronájem (bez DPH), tak i energii (s DPH). Tu navíc platím současně s mojí spotřebovanou energií, protože já na stejném místě provozuji živnost. Možná trochu zmatený dotaz, předem mockrá děkuji za odpověd.

    • 2. 3. 2007 18:32

      a (neregistrovaný) 85.132.231.---

      Re: Daň z příjmu- pronájem
      Pokud budete podávat přílohu č. 2 na příjmy z pronájmu, pak na jedné příloze uvádíte veškeré příjmy dle § 9 a výdaje buď paušálem (30 %) nebo ve skutečné výši.
      Nelze podat 2 přílohy na příjmy dle § 9 a nelze u jednoho pronájmu uplatňovat výdaje paušálem a u druhého výdaje skutečné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).