Hlavní navigace

Zapis do knihy katastru.

 • (neregistrovaný) 71.228.34.---

  3. 3. 2007 7:39

  Dobry den, mel bych dotaz tykajici katastralniho uradu.
  Jsem obcan CR, ziji dlouhodobe v zahranici a chtel bych si koupit v CR byt do osobniho vlastnictvi. Jedna se o byt, ktery je momentalne ve vystavbe, vse vyrizuje v CR muj zastupce, ja byt financuji.
  A muj dotaz se tyka finalniho zapisu na katastralnim urade, zdali je mozne ho provest v zastoupeni ( zplnomocnena osoba) nebo je nutne, aby jsem se ho zucastnil osobne.

  Predem dekuji J. Seny

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 3. 3. 2007 8:08

   anonymous (neregistrovaný) 213.195.234.---

   Re: Zapis do knihy katastru.
   Dcera kupovala byt od os.vlastnictví přes realitní kancelář - na základě kupní smlouvy, kde musely být podpisy ověřeny notářem pak realitní kancelář zajistila i zápis do katastru. To by ale váš zástupce měl vědět a nebo si to zjistit.

  • 5. 3. 2007 9:47

   právník (neregistrovaný) 193.179.187.---

   Re: Zapis do knihy katastru.
   Vyhněte se českým realitním kancelářím, nebo spláčete nad výsledkem. Rozdíl mezi českými a zahraničními RK je obdobný jako mezi taxikáři v Praze a v metropoli jiné civilizované země světa. Veškeré smlouvy za Vás může podepsat (Smlouvu o budoucí kupní i Kupní), stejně jako návrh na vklad Vašeho vlastnického práva do katastru podat Váš zástupce, pokud k tomu bude vybaven dostatečně konkrétní Plnou mocí. Na základě Plné moci může za Vás i vyřídit úvěr.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).