Hlavní navigace

Auto na leasing - opět - prosím!

  • (neregistrovaný) 82.208.37.---

    3. 3. 2007 10:08

    Vím, že se to tu již několikrát probíralo, ale musím si to ujasnit. OSVČ, vede DE, není plátce DPH, začal podnikat v 09.06. V témže měsíci auto na leasing, soukromě. Ne na IČO.
    1. Leasing nemožno dávat do výdajů nikdy?
    2. Bude psát deník jízd, a uplatnovat výdaje za spotř. pohonné hmoty + 3,80amortizace? Tzn. lístky nemusí schovávat?
    3. Bude platit sil. dan.
    Jde mi především o tu amortizaci, většinou se zde píše, že ne, ale bylo tu ji několik opačných názorů. Děkuji moc

    • 3. 3. 2007 10:56

      Irena (neregistrovaný) 89.102.186.---

      Re: Auto na leasing - opět - prosím!
      V § 24 (2) písm.k 3. stojí, že" výdaji jsou výdaje /náklady/ na dopravu vlastním silničním motorovým vozidlem nezahrnutým do obch.majetku poplatníka ve výši základní náhrady 3,80 a náhraady za spotřebované PH. "Auto na leasing není vlastnistvím, nýbrž pronájem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).