Hlavní navigace

DAR INVALIDNÍMU DŮCHODCI - MANŽELI

  • (neregistrovaný) 80.188.8.---

    3. 3. 2007 11:04

    Dobrý den,

    prosím o radu ohledně daru. Zpracovávám společné zdanění manželů. Je možné odečíst jako dar příspěvek invelidnímu důchodci?
    Manželka je zaměstnána a manžel je plně invalidní, manželka mu hradí léky. Do jaké výše je možné dar uplatnit a jak se dar prokazuje.
    Děkuji všem za odpověď.
    Alena

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 3. 2007 18:53

      JG (neregistrovaný) 85.207.12.---

      Re: DAR INVALIDNÍMU DŮCHODCI - MANŽELI
      Dar pro manžela je daňově neuznatelný, protože tyto peníze by stejně "obdarovaný" manžel měl k dispozici.

    • 4. 3. 2007 9:24

      sbj (neregistrovaný) 193.165.11.---

      Re: DAR INVALIDNÍMU DŮCHODCI - MANŽELI
      Otázka má dva problémy.
      1. Léky jako dar - myslím že nelze.
      2. Dar poskytnutý manželovi - taktéž si myslím že nelze.
      Uváděný důvod, že "obdarovaný" manžel by měl peníze stejně k dispozici je nesmysl.

    • 4. 3. 2007 19:56

      Anna (neregistrovaný) 89.102.244.---

      Re: DAR INVALIDNÍMU DŮCHODCI - MANŽELI
      ***
      Přečtěte si podmínky v zákoně - na léky to být nemůže, pouze na na zdravotnické prostředky (zákon č. 123/200 Sb., o zdravotnických prostředcích) nejvýše do částky nehrazené zdravotními pojišťovnami nebo na rehabilitační a kompenzační pomůcky, uvedené ve zvláštním předpise (§ 33 zákona č. 182/1991 Sb.) nejvýše do částky nehrazené příspěvkem ze státního rozpočtu, nebo na majetek usnadňující těmto osobám vzdělání a zařazení do zaměstnání dále fyzickým osobám s
      bydlištěm na území České republiky, které jsou poživateli částečného nebo plného invalidního důchodu, na rehabilitační a protetické pomůcky, nehrazené zdravotními pojišťovnami, a na
      majetek usnadňující těmto osobám vzdělání a zařazení do zaměstnání.

    • 4. 3. 2007 20:47

      JG (neregistrovaný) 85.207.12.---

      Re: DAR INVALIDNÍMU DŮCHODCI - MANŽELI
      To "vysvětlení" nám poskytl p. Pelech na školení

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).