Hlavní navigace

Ztráta a SZM

  • (neregistrovaný) 80.82.150.---

    4. 3. 2007 20:46

    Chtěla bych se zeptat. OSVČ za rok 2004 vykázal ztrátu (neuplatnil), za rok 2005 taky vykázal ztrátu (nesměl uplatnit) a uplatnil poprvé SZM. V roce 2006 má zisk. Může si ztrátu roku 2004 uplatnit na ř. 523 přílohy 5, nebo se zákaz při SZM vztahuje na jakoukoli ztrátu z předchozích let? Znění odst. 2 §13a mi totiž není zcela jasný, píše se zde, že může ztrátu odečíst od základu daně podle §34 zákona ten z manželů, který ji vykázal, v následujících zdaňovacích obdobích, pokud v těchto zdaňovacích obdobích neuplatní SZM. On ale v roce 2006 SZM uplatní.
    Předem dík
    .....................

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).