Hlavní navigace

Tělovýchovná jednota

 • (neregistrovaný) 195.39.26.---

  5. 3. 2007 11:58

  Prosím, začínám s účtováním tělovýchovy a chtěla bych se zeptat na nějaké zkušenosti.... nebo na nějaké to účtování s čím se tam člověk často setkává, odlišnosti u neziskovek...atd...nějakou případnou konzultaci s někým???bylo by to možné? předem vám všem moc děkuji.

  • 6. 3. 2007 9:17

   Láďa (neregistrovaný) 213.191.111.---

   Re: Tělovýchovná jednota
   Příjmy zdaňované u TJ jsou např.Nájemné za propůjčení hřiště jiným klubům, příjem z reklamy, příjem z brigád členů, pořádané zábavy.

   Ostatní účtování je mimo zdaňoanou oblast t.j jiné příjmy a výdaje.

   Náklady: údržba hřiště, rozhodčí, elektřina a topení, náklady na přestupy hráčů, startovné placené, doprava na zápasy, vybavení pro hráče/dresy apod/,pokuty OTS ČSTV, náklady trenér

   Příjmy: Dotace ČSTV, dotace státní, obec,příjmy z běžného účtu, příspěvky členů TJ podle stanov,startovné přijaté,vstupné na zápasy, příjem z "prodeje"hráčů.

   Položky snižující základ daně u organizací které nebyly založeny za účelem podnikání mohou základ daně snížit až o 30%, maximálně však o 1 000 000 Kč, použijí-li tyto prostředky získané úsporou daňové povinnosti ke krytí nákladů souvisejících s činnostmi z nichž získané příjmy nejsou předmětem daně / viz § 20 odst.7/.

   Prozatím je možno účtovat v daňové evidenci, poslední úpravy však předpokládají účtování v podvojném účetnictví s platností od 1.1.2008. I když v malých klubech si myslím že je to naprostá nesmyslnost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).