Hlavní navigace

DPH na Slovensko

  • (neregistrovaný) 193.86.170.---

    5. 3. 2007 15:57

    Prodáváme zboží na Slovensko.
    Faktura byla vystavena 28.2.2007 zboží naloženo také 28.2.2007
    ale přepravce potvrdil na dodací list převzetí 1.3.2007.
    K jakému datu vzniká povinnost přiznat uskutečnění dodání?
    Jsme měsíční plátci, do února nebo do března?

    • 5. 3. 2007 21:56

      Kenny (neregistrovaný) 85.207.124.---

      Re: DPH na Slovensko
      Při dodání zboží se zdanitelné plnění považuje za uskutečněné

      a) dnem dodání podle § 13 odst. 1(viz níže) při prodeji podle kupní smlouvy,15)
      b) dnem převzetí v ostatních případech, kromě dodání nemovité věci, která není předmětem evidence v katastru nemovitostí, kde se plnění považuje za uskutečněné okamžikem účinnosti smlouvy, nebo
      c) dnem příklepu při vydražení zboží ve veřejné dražbě podle zvláštního právního předpisu.16)

      § 13 Dodání zboží a převod nemovitosti
      (1) Dodáním zboží se pro účely tohoto zákona rozumí převod práva nakládat se zbožím jako vlastník. Převodem nemovitosti se pro účely tohoto zákona rozumí převod nemovitosti, která se zapisuje do katastru nemovitostí, při kterém dochází ke změně vlastnického práva nebo příslušnosti k hospodaření. Převod nemovitosti, která se nezapisuje do katastru nemovitostí, se považuje za dodání zboží.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).