Hlavní navigace

Konkurs a rodič.dovolená

• (neregistrovaný) 84.42.169.---

5. 3. 2007 16:04

Prosím o radu....Synovi budou 16.3.2007 tři roky.Fy u které jsem jako jediný zaměstananěc v konkurzu 21.1.2004-nástup MD,konkurs vyhlášen 16.11.04,likvidace od 15.12.03.Co ted dělat,napsat že chci nastoupit do práce?A měla bych nárok na odstupné? Správce se mnou nekomunikuje,ani neodpověděl na mojí žádost na proplacení ŘD. tak co pak,když neodpoví...?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 3. 2007 19:07

xy (neregistrovaný) 62.204.241.---

Re: Konkurs a rodič.dovolená
      xxx
      Do kdy (jaké datum) jste písemně požádala o neplacené volno z důvodu pobírání rodičovského příspěvku u zaměstnavatele? Pokud do 16.3.2007, potom byste 17.3.2007 měla nastoupit do zaměstnání - otázka je, zda máte kam (ale to si musíte sama zjistit). Jakým způsobem a kdy jste žádala o dovolenou (teď už je pozdě - ze zákona nemáte na proplacení nebo čerpání dovolené z r. 2004 nebo 2005 - tu jste měla čerpat ihned po PPM nebo do září následujícího roku). Zkuste se se zaměstnavatelem domluvit, popř. se zeptejte (ještě dříve než budou synovi 3 roky) na úřadu práce co máte dělat.

• 5. 3. 2007 20:54

MIRKA (neregistrovaný) 84.42.169.---

tak co pak,když neodpoví...?
      ANO 17.3.BYCH MĚLA NASTOIPIT ALE NENÍ KAM......TAK BY MĚ MĚL SPRÁVCE DÁT ODSTUPNÉ A VÝPOVĚĎ,JENŽE PRÝ NEDÁ-NEMÁ Z ČEHO,TAK MÁM NĚJAKÉ PRÁVO HO DOSTAT?ŘD JSEM ČERPALA ALE TAKÉ Z DŮVODŮ FINANCÍ NEBYLA PROPLACENA.

• 6. 3. 2007 11:13

k.s. (neregistrovaný) 83.69.52.---

Správce Vám nemůže dát odstupné, musíte se přihlásit se svojí pohledávkou u soudu, který prohlásil konkurs. Obávám se, ale že když konkurs trvá tak dlouho, je už pozdě. Zjistěte si na www.justice.cz, jak to s Vaší firmou vypadá...Pokud není ve firmě žádný majetek, nic nedostanete, i kdyby pozdě nebylo:(

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).