Hlavní navigace

Daň z převodu nemovitosti

  • (neregistrovaný) 82.113.47.---

    5. 3. 2007 17:40

    Dobrý den,

    prosím o radu do jakého účetního období zaúčtovat předpis daně z převodu nemovitosti u právnické osoby, když platba této daně proběhla v lednu 2007 (daň z převodu byla také vystavena v 1/07), ale podle zákona měla být daň z přev. zpracována a zaplacena do 3 měsíců, tzn. do 30.11. 2006.
    K vypracování této daně nedošlo na základě výzvy FÚ.
    Nákladově tedy zaúčtuju ještě do r. 2006?

    Děkuji za odpověď M.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 6. 3. 2007 16:58

      Vlaďka (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: Daň z převodu nemovitosti
      Daňovým nákladem je daň z převodu nemovitostí jen pokud byla zaplacena - § 24/2/ch ZDP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).