Hlavní navigace

Změna majitele-co to obnáší?

• (neregistrovaný) 193.179.143.---

5. 3. 2007 17:53

Dobrý den,
    moje manželka vlastní obchod s potravinami. Ale chce ho přepsat na mě. Vede daňovou evidenci. Co všechno musíme udělat? Jak to bude se zaměstnanci, se zdravotními pojišťovnami a s OSSZ? Kde všude musím nahlásit změny? Stačí změnit majitele nebo se musí vypsat odhlášky zaměstnanců a pak přihlášky? Vůbec nevím. Prosím, poraďte. Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 3. 2007 18:28

Magda (neregistrovaný) 195.47.90.---

Re: změna majitele-co to obnáší?
      Ona musí svoji činnost ukončit,vy musíte začít sám na sebe,tz. uzavřít nové smlouvy se zaměstnanci,s dodavateli,nahlásit změny na FÚ,na živnostenském úřadu,na pojišťovnách,vy budete mít jiné IČO i DIČ,takže tohle všechno musíte zvládnout vy i ona musí svoje podnikání ukončit zase na všech úřadech,jestli to chcete dělat dál společně,tak si myslím,že to tolik práce,že je snad jedno,na koho je firma napsaná,ať vás zaměstná a vy dělejte vedoucího,také se vám může stát,že někteří zaměstnanci k vám nepřejdou a ona jim bude muset vyplatit odstupné,také majitel toho objektu s vámi musí uzavřít smlouvu a co když bude chtít větší nájemné nebo bude chtít provozovnu zrušti,pokud není ve vašem objektu, no přemýšlejte,není to jednoduché

• 5. 3. 2007 19:02

Petr (neregistrovaný) 193.179.143.---

Děkuji za radu. Problém je ten, že manželka je vážně nemocná a nemůže se dále věnovat podnikání. Jak to tedy bude s naskladněným zbožím? Jak ho na mě převede?

• 5. 3. 2007 20:54

js (neregistrovaný) 89.102.248.---

Jestli do toho přepisu půjdete, tak vám zboží jednoduše prodá.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).