Hlavní navigace

Penzijní připojištění u dvou pojišťoven

  • (neregistrovaný) 77.48.21.---

    5. 3. 2007 19:21

    Prosím o vysvětlení.FO byla pojištěná v jednom kal.roce u dvou pojišťoven(1.pololetí u jedné a 2.pololetí u druhé).Dostala podklady pro odčitatelné položky 6000,- a 6000,-.Je možno něco uplatnit? Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 3. 2007 19:43

      Kamila (neregistrovaný) 88.83.240.---

      Re: Penzijní připojištění u dvou pojišťo
      Penzijní připojištění lze uplatnit max. do výše 12000,- Kč po odečtu 6000,-- částky. Ve Vašem případě jste zaplatila 12000 - 6000 =můžete si uplatnit 6000,-- Kč.

    • 5. 3. 2007 23:40

      Láďa (neregistrovaný) 213.191.111.---

      Re: Penzijní připojištění u dvou pojišťo
      Toto řeší § 15 odst.5 Zaplacené příspěvky za zdaňovací období snížené o částku 6000,- Kč maximálně však 12000,-- Kč. U vašeho případu uplatníte Kč 6000,--/po snížení/.

    • 6. 3. 2007 5:43

      alka2 (neregistrovaný) 77.48.21.---

      Re: Penzijní připojištění u dvou pojišťo
      Bohužel naše pracovnice na FÚ nechce 2.potvrzení od pojišťoven akceptovat.Existuje na to nějaký pokyn nebo sdělení MF? Čím ji mám přesvědčit?

    • 6. 3. 2007 8:49

      Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

      Re: Penzijní připojištění u dvou pojišťo
      ***
      A čím argumentuje ta paní? Já bych předložila smlouvy, ze kterých bude zřejmé, že se asi převedly prostředky do jiného fondu - jinak by se odečíst nemohlo - od roku 2006 je tam stejná sankce při předčasném zrušení jako u životního pojištění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).