Hlavní navigace

Nájemné a platby za energie

• (neregistrovaný) 83.208.236.---

7. 3. 2007 13:02

Dobrý den, prosím o radu. Počítám daň z příjmů za nájemné od r. 2000. První rok jsem v peněžním deníku uváděla příjmy za nájemné a výdaje za energie tak, jak byly placeny. Další rok jsem zjistila, že příjmy do daní jsou pouze holé nájmy bez plateb za spotřebované energie a rovněž výdaje bez plateb za energie od dodavatelů. Pokračovala jsem v původním nastartování, protože kdybych to změnila, měla bych jeden rok větší příjem a druhý větší výdaj. Nevím, zda to může napadnout FÚ a případně zpětně doměřit daň. Děkuji Alena

• 7. 3. 2007 13:24

Magda (neregistrovaný) 195.47.90.---

Re: Nájemné a platby za energie
      To určitě FÚ může,protože jestli to je energie,kterou spotřebovali nájemníci,pak tam máte ještě nákladové položky na odvoz odpadu,spotřebu vody,komíny a nevím,co ještě máte,takže do příjmů se dává pouze čistý nájem bez nákladových položek a do vydání patří třeba daň z nemovitosti,bankovní poplatky,oprava prostor apod., také musíte udělat nájemníkům vyúčtování za tyto položky a eventuelně jim přeplatky vrátit,nebo oni vám doplatit,takže to musíte opravdu opravit nebo riskněte,že vám nikdo nepřijde a rok 2006 už udělejte dobře,vůbec nevadí,že budete mít příjem menší

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).