Hlavní navigace

úroky z hyp.-majitel domu jen část roku

  • (neregistrovaný) 82.100.63.---

    8. 3. 2007 10:01

    Pán si vyřídil hypotéční úvěr na opravu rod. domu, ale dům byl na ně j přepsán až v polovině roku ( zastavil jinou nemovitost). Může si uplatnit celou výši úroků nebo jen poměrnou část ?
    Moc děkuji

    • 8. 3. 2007 13:34

      Ivča (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Re: úroky z hyp.-majitel domu jen část r
      Co myslíte tím "opravu rod. domu"? Vejdete se do definice dané zákonem tj. údržba a změna stavby bytového domu, rodinného domu nebo bytu ve vlastnictví podle zvláštního právního předpisu a bytů v nájmu nebo v užívání popř. jiné bytové potřeby uvedené v § 15 odst. 3 ZDP?

      Pokud ano, tak to musel používat k trvalému bydlení nebo bydlení svých nejbližších - viz zákon. V případě, že jde o definici bytové potřeby dle § 15 odst. 3e), tak vlastnictví dle mého názoru není potřeba.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).