Hlavní navigace

Roční zúčtování – potvrzení evidence ÚP

• (neregistrovaný) 88.100.69.---

9. 3. 2007 11:35

Prosím, zaměstnanec mi nedoložil potvrzení o době evidence na Úřadu práce v roce 2006,
    Požádal si v lednu 2007 o roční zúčtování. Byli jsme domluveni že do února mi toto potvrzení přinese k dnešnímu dni nic nedonesl, roční zúčtování můžu udělat nejdéle v březnové výplatě mzdy. (vím že termín pro doložení podkladů je do 15. února)
    Chtěla bych se zeptat jestli potřebuji toto potvrzení pro roční zúčtování, nebo by mělo stačit pouze podepsané prohlášení poplatníka.
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 3. 2007 11:42

Veronika (neregistrovaný) 62.209.200.---

Re: Roční zúčtování – potvrzení evidence
      Měl by skutečně donést potvrzení o evidenci za ÚP. Jestliže vám to nepřinesl, tak bych mu řekla, že neprovedu roční zúčtování (vy ho vlastně ani provést nemůžete, protože nedoložil celý rok). Dejte mu potvrzení o zdanitelných příjmech a ať si daně udělá sám.

• 9. 3. 2007 11:42

im (neregistrovaný) 195.22.50.---

xxx
      já ho požaduji a navíc od zaměstnance nechávám podepisovat čestné prohlášení, že při evidenci na ÚP nikde nepracoval (alespoň u nás na potvrzení z ÚP není nikde zmínka o tom, že by dotyčný při evidenci někde pracoval - mohou být docela problémy při RZD)

• 9. 3. 2007 14:13

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Ze zákona se takové potvrzení či čestné prohlášení nevyžaduje, rovněž v publikacích ,kde jsou výklady se toto zdůrazňuje, že nic takového nemusí přikládat. Vše podepisuje již ve svém Prohlášení daň poplatníka - praxe je však opravdu jiná, sama také potvrzení z ÚP vyžaduji k doložení doby,která jinak "chybí" než se nechat dodatečně b...t od FÚ při kontrole.

• 9. 3. 2007 14:23

B.T. (neregistrovaný) 88.100.69.---

Vím že náš FÚ pokud poplatník podává přiznání sám toto potvrzení po něm vyžaduje, nebyla jsem jistá jestli ho můžu vyžadovat po našem zaměstnanci, když v zákoně toto není, nebo jsem to nenašla.
      Děkuji moc za vaše názory.

• 9. 3. 2007 14:54

im (neregistrovaný) 195.22.50.---

>>>>Prosím, zaměstnanec mi nedoložil potvrzení o době
      >>>>evidence na Úřadu práce v roce 2006,
      >>>>Požádal si v lednu 2007 o roční zúčtování. Byli jsme
      >>>>domluveni že do února mi toto potvrzení přinese k
      >>>>dnešnímu dni nic nedonesl, roční zúčtování můžu
      >>>>udělat
      >>>>nejdéle v březnové výplatě mzdy. (vím že termín pro
      >>>>doložení podkladů je do 15. února)
      >>>>Chtěla bych se zeptat jestli potřebuji toto potvrzení
      >>>>pro roční zúčtování, nebo by mělo stačit pouze
      >>>>podepsané prohlášení poplatníka.
      >>>>Děkuji
      >>>xxx
      >>>v zákoně ale také je, že přeplatek na dani (což v tomto případě může klidně být - i v řádech stovek možná i tisíc Kč) se předepisuje k úhradě zaměstnavateli, který přeplatek zavinil a ten ho může požadovat na zaměstnanci. Pokud už u vás dotyčný zaměstnanec nebude pracovat, tak po kom bude Váš nadřízený požadovat náhradu? Takže se držím hesla "Důvěřuj, ale prověřuj".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).