Hlavní navigace

Je možná reklamace jazyk. kurzu?

• (neregistrovaný) 85.71.215.---

9. 3. 2007 12:47

Dobrý den,
    vím, že můj dotaz je hodně mimo obor, ale občas se tu nějaký právní problém vyskytne, tak to zkusím:

V září jsem si u jazykové školy zaplatila kurz španělštiny pro začátečníky. Byla jsem s ním spokojená, učili jsme se podle Učebnice pro samouky a došli jsme do 6. lekce.

V pololetí jsem chtěla pokračovat dál, a tak jsem si u stejné jazykové školy zaplatila navazující kurz španělština mírně pokročilé. Na první hodině jsem však zjistila, že skupina, do které jsem se dostala, je napřed asi o jednu lekci (to by nebyl problém se doučit), ale že se navíc učili podle doplňkové učebnice a tam došli do nějaké 5.-6. lekce. Já jsem tuto doplňkovou učebnici nikdy neviděla a velkou část hodiny jsem jim prostě nerozumněla.
    Stěžovala jsem si u ředitelky, že není zajištěna návaznost. Nejdřív mi řekla, že se to nějak doučím a že mě z konverzace zatím vynechají, když jsem řekla, že si neplatím kurz pro to, abych se sama něco doučila, řekla, že žádný jiný adekvátní kurz není, ledaže jiný den v jinou hodinu, což mi nevyhovuje.

Požadovala jsem tudíž vrácení peněz, protože avízovaná návaznost není zajištěna, ředitelka řekla, že mi ji zajistí tím, že řekne profesorce, aby začali od 7. lekce Učebnice pro samouky (kterou, jak jsem pochopila, tato skupina už probrala). O doplňkové učebnici se ani nezmínila.

Na přihlášce jsem pouze podepisovala, že v případě odstoupení z vlastního rozhodnutí mi kurzovné vráceno nebude, jiné podmínky nemají nikde uvedeny. Paní ředitelka ale tvrdí, že nemám nárok na vrácení peněz.
    Navrhovala jsem, že pokud jsem v prvním pololetí neprobrala to, co jsem měla, abych mohla postoupit do mírně pokročilých (u mírně pokročilých je uvedena znalost jak Učebnice pro samouky, tak 5 lekcí doplňkové učebnice), ať tudíž dá slevu z kurzovného z minulého pololetí. Ale taky bezvýsledně.
    Je možné se nějak bránit?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).