Hlavní navigace

Odvolání na penále z OSSZ

• (neregistrovaný) 86.61.164.---

9. 3. 2007 17:22

Při přihlašování manželky na OSSZ jako osoby spolupracující mi řekli bylo zjištěno, že nejsem zaregistrován. Podnikal jsem jako vedlejší činnost a nejsem si jist zda jsem v roce 1996 skutečně svoji činnost ohlásil Roční přehledy jsem nezasílal, neboť jsem se domníval, že je nemusím zasílat z důvodu malého zisku.Na zálohách jsem nic nedllužil, přesto mi bylo vyměřeno penále 9000,-Kč za nezaplacené zálohy za rok 2004, 2005 a 2006.Chci poslat odvolání. Mám zatloukat a tvrdit, že jsem vše posílal a oni v tom mají nepořádek anebo se přiznat ? mám nějakou naději na prominutí pokuty. Celou dobu jsem řádně zaměstnán, takže kdybych byl býval tenkrát vyplnil ten jeden tak jsem neplatil ani korunu.Zaměstanatel za mě vše sociální hradí.Mám manželku na MD a dvouletého syna.

• 9. 3. 2007 17:49

Vlaďka (neregistrovaný) 212.20.71.---

Re: Odvolání na penále z OSSZ
      Ona i OSVČ vedlejší je od roku 2004 povinna platit minimální zálohu na sociální pojištění, takže penále je oprávněné. Na OSSZ mají v platbách pořádek, zkuste napsat žádost o prominutí penále z důvodu tvrdosti zákona a popište v ní svoji situaci a jak vznikla.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).