Hlavní navigace

Vyšel mi nedoplatek daně!!!!

  • (neregistrovaný)

    10. 3. 2007 9:45

    Dobrý den, počítám kolegovi společné zdanění manželů a u manželky mi vychází nedoplatek daně ve výši 7.766,- Kč. Nějak se mi to nezdá, s nedoplatkem jsem se ještě nesetkala. Mám u sebe její Potvrzení o zdanitelných příjmech, na keterém jsou:

    Příjmy ze záv.činnosti... 103.905,- Kč
    Pojistné SP+ZP............ 12.494,- Kč
    Základ daně................ 91.411,- Kč
    Zálohy na DzP................4.119,- Kč

    Ty zálohy na daň se mi zdají hrozně malé.
    Co vy na to? Děkuji. Zuzka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 3. 2007 10:00

      Zuzik (neregistrovaný)

      Re: Vyšel mi nedoplatek daně!!!!
      Mně se malé nezdají, nezapomeňte že měla ještě slevu na poplatníka 7200 na rok,pak to tak nějak vychází. Nenapsala jste co měl za příjmy kolega. Může se stát, že se podělením příjmů dostali oba do vyšší sazby daně, zkuste je přepočítat samostatně.

    • 10. 3. 2007 10:21

      Hela (neregistrovaný)

      Re: Vyšel mi nedoplatek daně!!!!
      Taky tam ještě mohla mít životní pojištění,protože jinak jsou ty daně opravdu hrozně malé do 121 200,-Kč základu je přeci 12%daň,tak to opravdu nehraje,ale s těmi odpočty by to šlo ,zkuste si zavolat k té paní do její mzdovky,z čeho to počítali

    • 10. 3. 2007 11:40

      Zuzka (neregistrovaný)

      Re: Vyšel mi nedoplatek daně!!!!
      Zkusila jsem to spočítat samostatně a už to vychází, že by paní měl FÚ vrátit 357,- Kč, takže to asi tak bude, tím, že se dělá SZM, tak spadla do vyšší sazby a proto nejspíš ten nedoplatek. Zuzka

    • 10. 3. 2007 11:43

      Zuzik (neregistrovaný)

      Re: Vyšel mi nedoplatek daně!!!!
      Mně to taky tak nějak vychází. Až to přepočítáte, tak vyberte tu možnost, která je pro ně výhodnější, buď podejte SZM nebo každému DP samostatně. Čau.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).