Hlavní navigace

Příjmy zemědělce - Zuzíku prosím

• (neregistrovaný) 81.200.48.---

10. 3. 2007 19:13

Jak počítáte příjmy soukromého zemědělce? Musí ještě vést účetnictví, pokud dostává dotace od státu. Já jsem přepočítávala přírůstky x cena za kg, pak nějaká výroba sena a jádra, do nákladů krmné dávky atd. Je to dost pracné a podle mne přesný součet nepřesných čísel. Lze to dělat i nějak jednodušeji. Podotýkám, že má cca 15 ks dobytka a kromě toho poskytuje služby (orba,sečení apod.)

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 3. 2007 21:11

Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

Re: Příjmy zemědělce - Zuzíku prosím
      Účetnictví vést musí jen když má dotace z evropských fondů. Pokud má dotace jen ze SZIF, pak stačí DE a samozřejmě musí splnit podmínky pro přiznání dotace. Já zase tak velký odborník na zemědělce nejsem.
      Vedu jen DE a děláme to opravdu jednodušeji. Protože jsem účetnictví zemědělci nevedela, tak jsem se ani nezajímala, jak to funguje, jak se sledují přírůstky apod. Tak jsem Vám asi moc nepomohla. Pokud budete chtít vědět, jak to děláme, tak mi napiště @ a já se s vámi ráda podělím o zkušenosti. Tady by to asi bylo na dlouho. Veřím, že se Vám ještě ozve někdo další.

• 10. 3. 2007 23:58

Tatiana (neregistrovaný) 81.200.48.---

Zuzíku prosím - e-mail
      *** tak mi prosím napište na e-mail : truszova@volny.cz. Budu vděčná za radu, ať nedělám zbytečnou práci.

• 11. 3. 2007 13:28

Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

Re: Zuzíku prosím - e-mail
      Nejede mi emil, až pojede, tak se určitě ozvu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).