Hlavní navigace

Příkazní smlouva-studentka 17 let

  • (neregistrovaný) 88.101.47.---

    10. 3. 2007 23:15

    Dobrý večer,
    potřeboval bych radu od chytrých dam na tomto portále,chtěl bych na prezentační výstavu svých produktů jednorázově najmout studentky obchodní školy.Poradili mi přímo ve škole ať s nimi sepíšu příkazní smlouvu přímo na tuto akci.Jenže když mi daly podklady,zjistil jsem u dvou,že jim není 18 let.Tak se ptám Vás dámy,mohu tyto smlouvy uzavřít i s nimi nebo ne?Akce je již v pondělí,tak se ptám Vás a moc děkuji Adam
    P.S.-Daň pak odvedu srážkovou podle hodin?Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 10. 3. 2007 23:36

      Pavel (neregistrovaný) 89.176.209.---

      Re: Příkazní smlouva-studentka 17 let
      Nejsem dáma, natož chytrá, ale snad neurazí, že se vměšuji.

      Máte možnost uzavřít smlouvu podle zákoníku práce nebo občanského zákoníku.

      Podle ZP, § 6 má zaměstnanec způsobilost v pracovně právních vztazích od 15 let (až na výjimky). Dohodu o provedení práce by jste zdanil 15% pokud by dosáhla výše do 5 000 Kč/měsíc.

      Podle ObčZ, § 9 mají nezletilí způsobilost jen k takovým právním úkonům, které jsou svou povahou přiměřené rozumové a volní vyspělosti odpovídající jejich věku. Příkazní smlouva znamená, že by jste daň nesrážel a pokud by se v případě studentek jednalo o příležitostný příjem, tak by ho do částky 20 000 Kč/rok nedanily.

      Hezký večer

    • 10. 3. 2007 23:43

      Adam (neregistrovaný) 88.101.47.---

      Re: Příkazní smlouva-studentka 17 let
      Vám taky Pavle hezký večer,moc děkuji a škoda,že Vás nemůžu pozvat na šláftruňk za to,že jste mi "vytrhl trn z paty",těžko bych hledal náhradnice.Nevím čím to je,že dnešní studenti/tky už nějak nepotřebují peníze.
      Zdravím Adam

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).