Hlavní navigace

Zaměstnanec ČID-min. vyměřovací základ+d

  • (neregistrovaný) 62.240.190.---

    10. 3. 2007 23:30

    Prosím - od října 2006 zaměstnávám jediného zaměstnance, který je ČID. Má rovnoměrnou prac. dobu - zkrácený úvazek 6 hodin denně. Odpracoval všechny pracovní dny. Nikde nemohu najít jak udělat průměrný roční přepočtený stav (asi pro oči nevidím ale dle pokynů k DPFO na stránkách mfcr to prostě nevidím). A druhá půlka dotazu je - tím pádem se na mě nevztahuje minimální vyměřovací základ? Je tomu tak? a jestli ano, mohu udělat společné zdanění manželů ? Jsem už zoufalá, celý večer hledám a pořád víceméně tápu. Předem děkuji za každou radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 3. 2007 18:42

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: zaměstnanec ČID-min. vyměřovací zákl
      Jestli se Vám jedná o slevu na dani za zaměstnávání občana se ZPS, tak jeho úvazek odpovídá 75 % z plného úvazku,pokud tedy odpracoval všechny dny, uplatníte si slevu 18000.- za rok ve stejném poměru : - to je 13,500.-.
      Proč si myslíte ,že se na Vás nevztahuje minimální vyměřovací základ
      - myslíte pro zdravotní pojištění ?Pokud máte jen jednoho takového
      zaměstnance, je to sice 100 % ale ne u FO.

    • 13. 3. 2007 9:05

      Verča (neregistrovaný) 194.212.13.---

      Re: zaměstnanec ČID-min. vyměřovací zákl
      Vycházela jsem z §7c odst.4 písm.G -to neplatí? Uvažuju špatně? Tam píšou, že se min. vym.základ nevztahuje na osoby, které mají nárok uplatnit slevy a právě tyto - na zaměstnance s ZPS...

    • 13. 3. 2007 18:08

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: zaměstnanec ČID-min. vyměřovací zákl
      Máte pravdu, já jsem si zapamatovala , že dřív nebylo možné u O, pročítám a nevidím žádnou výjimku,takže se to na Vás jako zaměstnavatele vztahuje. Zaměstnáváte 1 zaměstnance= více než 50 %.

    • 13. 3. 2007 18:08

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: zaměstnanec ČID-min. vyměřovací zákl
      >>>Proč si myslíte ,že se na Vás nevztahuje minimální
      >>>vyměřovací základ
      >>>- myslíte pro zdravotní pojištění ?Pokud máte jen
      >>>jednoho takového
      >>>zaměstnance, je to sice 100 % ale ne u FO.
      >>
      >>Vycházela jsem z §7c odst.4 písm.G -to neplatí?
      >>Uvažuju špatně? Tam píšou, že se min. vym.základ
      >>nevztahuje
      >>na osoby, které mají nárok uplatnit slevy a právě
      >>tyto - na zaměstnance s ZPS...
      >Máte pravdu, já jsem si zapamatovala , že dřív nebylo
      >možné u FO, pročítám a nevidím žádnou výjimku,takže se
      >to na Vás jako zaměstnavatele vztahuje. Zaměstnáváte 1
      >zaměstnance= více než 50 %.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).