Hlavní navigace

Prohlášení poplatníka - u koho podepsat?

  • (neregistrovaný)

    11. 3. 2007 16:54

    Loni v listopadu 2006 můj zaměstnavatel krachnul, a tak si teď hledám to nejvhodnější zaměstnání. V lednu jsem nastoupil k novému zaměstnavateli a podepsal tam prohlášení poplatníka pro rok 2007. V únoru jsem nastoupil k novému a teď v březnu zase k novému (tady už zůstanu).
    1)To mám to prohlášení podepsat u všech tří zaměstnavatelů ? Nebo jen u toho prvního v tomto roce a ten nový zaměstnavatel to zjistí z potvrzení o daních ?
    2)A jak je to když přejdu k novému zaměstnavateli uprostřed měsíce. Jak je to potom s tou slevou?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 3. 2007 17:43

      Inka (neregistrovaný)

      Re: Prohlášení poplatníka - u koho podep
      Prohlášení poplatníka daně z příjmu může být podepsáno pouze u jednoho zaměstnavatele.

    • 11. 3. 2007 18:17

      radunka (neregistrovaný)

      Re: Prohlášení poplatníka - u koho podep
      pokud během měsíce třeba března přejdete k jinému zaměstnavateli tak sleva 600,- se uplatní u prvního zaměstnavatele a druhého zaměstnavatele se v březnu sleva neuplatní

    • 12. 3. 2007 7:55

      MICHAL (neregistrovaný)

      Re: Prohlášení poplatníka - u koho podep
      Díky, ale já u nich nejsem zaměstnán najednou. Ale postupně zasebou. Takže podepíšu prohlášení jen u tohto prvního ?

    • 12. 3. 2007 8:37

      Líba (neregistrovaný)

      Re: Prohlášení poplatníka - u koho podep
      Pokud jste postupně za sebou zaměstnán, můžete i postupně za sebou podepsat prohlášení. Slevy se vztahují pouze k období, kdy jste u nich zaměstnán. Vyžádáte si potvrzení o zdanitelných příjmech a poslední zaměstnavatel v roce vám může udělat roční zúčtování daní. Při změně zaměstnání uprostřed měsíce se postupuje tak, jak je popsáno výše.

    • 12. 3. 2007 11:45

      Zdenka (neregistrovaný)

      Re: Prohlášení poplatníka - u koho podep
      Podepsání můžete podepsat vždy u jednoho zaměstnavatele za měsíc. Pokud máte prac.poměry za sebou, sám si ohlídejte, který měsíc budete uplatňovat u starého zaměstnavatele a který u nového. Je možné, že si i účetní zavolají a domluví se, která který měsíc vám zaúčtuje slevu na dani 600,-. Ale vždy platí, že jen u jednoho za daný měsíc a u jednoho pracovního poměru,máte-li jich více.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).