Hlavní navigace

Potvrzení o zdan.prijmech a výpočet daně

• (neregistrovaný) 213.235.180.---

12. 3. 2007 11:17

Dobrý den,

zaměstnankyně mi přinesla potvrzení o zdanitelných příjmech od minulého zaměstnavatele,kde pracovala do 28.2.2006..
    Na potvrzení je úhrn příjmů 0,- Kč (prý už u nich nepracovala,ale zaměstnavatel jí dělal potíže a ukončil prac.poměr až toho 28.2.),ale v řádku úhr pojistného je 341,-Kč.. je to možné? Já si myslím,že je to špatně.. tím pádem tam vychází sražená záloha na dań -341 Kč.
    Pak tu mám potvrzení z úřadu práce,kde je datum nástupu 15.3.2006 - ptala jsem se jí na těch 14 dní a prý se nenahlásila v čas a musela tedy těch 14 dní doplatit. Ale to by se snad neprojevilo v tom potvrzení od zaměstnavatele,nebo ano?
    Navíc na tom potvrzení od zaměstnavatele není uvedeno jestli podepsala,nebo nepodepsala prohlášení - ona si myslí,že ne..
    Můžu jí udělat výpočet daně? a co s těmi 341 Kč?
    Snad jsem to napsala aspoň trochu srozumitelně..
    Předem děkuju moc za rady..

• 12. 3. 2007 11:27

xy (neregistrovaný) 195.22.50.---

Re: Potvrzení o zdan.prijmech a výpočet
      xx
      v tomto případě bych jí RZD neprováděla a vystavila jí potvrzení o zdanitelných příjmech, ať si daň.přiznání na FÚ podá sama. Na potvrzení od minulého zaměstnavatele není napsáno, že měla podepsané daň.prohlášení, takže bych to brala jako že neměla a v tom případě ani nesmíte provést RZD.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).