Hlavní navigace

Faktura do EU /Zuzík/

  • (neregistrovaný) 82.119.240.---

    12. 3. 2007 16:03

    7.3.2007 20:21 jsem tu měl dotaz ohledně pevně dohodnuté ceny v EUR. To znamená že nám stačí faktura v EUR a pak do deníku zapíšeme daňový základ této faktury v EUR přepočtený kurzěm ČNB ....atd,atd...? A nebo musíme tu samou fakturu mít i v Kč ? Za odpověď předem díky. j. Je na to někde odvolávka v zákonech ?

    • 12. 3. 2007 16:36

      Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

      Re: Faktura do EU /Zuzík/
      Účetní jednotky jsou povinny vést účetnictví v peněžních jednotkách české měny - § 4 odst. 12 Zákona o účetnictví. Pro ty, co vedou DE platí del §7b odst. 3 ZoDP postupy oceňování, které jsou platné pro úč.jednotky.
      Vy mustíe mít v účetnictví nebo DE zahrnutou pohledávku (fakturu) v české měně a zároveň i měně cizí.
      Stačí když na fa vystavenou v cizí měně dopíšete (buď přímo do textu ve faktuře nebo dodatečně ručně) kurz přepočtu a celkovou částku v Kč, pokud vystavujete s DPH, tak i ZD a DPH musí být rozepsáno v Kč.
      Zaúčtovánu ji pak musíte mít v Kč a evidovat ji budete jak v EUR tak v Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).