Hlavní navigace

min. základ když část roku trvalo zaměst

  • (neregistrovaný) 85.207.186.---

    12. 3. 2007 17:21

    Prosím o radu. Mám klienta který přerušil podnikání ale až 4.1.2007. Z podnikání v roce 2006 bude ve strátě a ještě po část roku asi 5 měsíců byl zaměstnán. Jak to bude v tomto případě s minimálním základem. Platí i pro něj nebo ne. Co mám dělat s tím, že je v mínusu. Vadí to nějak? A jde to odečíst ze základu ze zaměstnání? Děkuji je to na mě trochu moc věcí najednou.

    • 12. 3. 2007 17:50

      Libor (neregistrovaný) 89.102.164.---

      Re: min. základ když část roku trvalo za
      Pokud váš klient v r.06 nepodnikal prvním či druhým rokem, tak se na něj zamozřejmě MZD vztahuje. Do tohoto minimálního základu se ovšem počítájí i příjmy ze závislé činnosti (ze zaměstnání), ze kterých ovšem nelze ztrátu z podnikání odečíst. Že je v mínusu nevadí, výši daňové ztráty mu vyčíslíte v přiznání a můžete mu ji odečíst v následujících 5 letech, ale za podmínky, že se na něj nebude vztahovat MZD a opět ztrátu nelze odečítat z příjmů ze záv.čin., ale pouze do výše kladné hodnoty ostatních základů daně dle §7 až §10.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).