Hlavní navigace

Proplacení dovolené za mateřsk.dovolenou

  • (neregistrovaný) 194.228.86.---

    13. 3. 2007 8:06

    Prosím o radu.
    Pracovnice byla od října 2005 do dubna 2006 na mateřské dovolené, pak až dosud je na rodičovské dovolené. Nyní se dohodla se zaměstnavatelem na ukončení pracovního poměru dohodou. Za rok 2005 vyčerpala dovolenou v plné výši, za rok 2006 dovolenou nečerpala. Zajímalo by mě, zda pracovnici vznikl nárok na dovolenou za rok 2006 v plné výši, tj. 20 dní a zda je zaměstnavatel povinen tuto nevybranou dovolenou proplatit při ukončení pracovního poměru v roce 2007 ?
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 3. 2007 8:26

      Šárka (neregistrovaný) 194.108.119.---

      Re: Proplacení dovolené za mateřsk.dovol
      V nařízení vlády je stanoveno, co se posuzuje jako výkon práce pro účely dovolené. Mimo jiné i mateřská dovolená. Má nárok na dovolenou v poměrné části do dubna pokrácenou o zameškaných více jak 100 dní o jednu dvanáctinu a za každých dalších 22 takto zameškaných prac.dnů rovněž o jednu dvanáctinu. (§11 nařízení vlády č.108/1994 sb.)

    • 13. 3. 2007 8:55

      Marie (neregistrovaný) 194.228.86.---

      Re: Proplacení dovolené za mateřsk.dovol
      Děkuji za odpověď. Jen bych si to chtěla ještě ujasnit. MD končila 16.4.06 a do konce roku neodpracovala tedy celkem 185 pracovních dnů. Dovolenou bych tedy pokrátila o 4/12 a za rok 2006 vznikl nárok na dovolenou v délce 13 dní. Je to tak ?
      Děkuji.

    • 13. 3. 2007 9:14

      Šárka (neregistrovaný) 194.108.119.---

      Re: Proplacení dovolené za mateřsk.dovol
      Má nárok za dovolenou do dubna 2006, tj.za mateřskou dovolenou. Pokud máte roční nárok 20 dní, tak je dovolená za čtyři měsíce ve výši 6,5 dne. Tuto musíte krátit dle nařízení vlády ode dne, kdy nastoupila buď na nemocenskou před mateřskou, nebo přímo na mateřskou. Co neodpracovala v rodičovské vás nezajímá, to se do rozhodné doby výkonu práce nepočítá. Za tuto dobu nemá nárok na dovolenou.

    • 13. 3. 2007 9:23

      xy (neregistrovaný) 195.22.50.---

      Re: Proplacení dovolené za mateřsk.dovol
      >>>>Prosím o radu.
      >>>>Pracovnice byla od října 2005 do dubna 2006 na
      >>>>mateřské dovolené, pak až dosud je na rodičovské
      >>>>dovolené.
      >>>>Nyní se dohodla se zaměstnavatelem na ukončení
      >>>>pracovního poměru dohodou. Za rok 2005 vyčerpala
      >>>>dovolenou v
      >>>>plné výši, za rok 2006 dovolenou nečerpala. Zajímalo
      >>>>by
      >>>>mě, zda pracovnici vznikl nárok na dovolenou za rok
      >>>>2006 v plné výši, tj. 20 dní a zda je zaměstnavatel
      >>>>povinen tuto nevybranou dovolenou proplatit při
      >>>>ukončení
      >>>>pracovního poměru v roce 2007 ?
      >>>>Děkuji.
      >>>
      >>>V nařízení vlády je stanoveno, co se posuzuje jako
      >>>výkon práce pro účely dovolené. Mimo jiné i mateřská
      >>>dovolená. Má nárok na dovolenou v poměrné části do
      >>>dubna
      >>>pokrácenou o zameškaných více jak 100 dní o jednu
      >>>dvanáctinu a za každých dalších 22 takto zameškaných
      >>>prac.dnů rovněž o jednu dvanáctinu. (§11 nařízení
      >>>vlády
      >>>č.108/1994 sb.)
      >>
      >>Děkuji za odpověď. Jen bych si to chtěla ještě
      >>ujasnit. MD končila 16.4.06 a do konce roku
      >>neodpracovala
      >>tedy celkem 185 pracovních dnů. Dovolenou bych tedy
      >>pokrátila o 4/12 a za rok 2006 vznikl nárok na
      >>dovolenou v
      >>délce 13 dní. Je to tak ?
      >>Děkuji.
      >Vychází mi to také tak - zameškala 185 PD. Krácení o 4/12. Záleží, jak máte v programu nastaveno - dle některých výkladů by mohla dostat proplaceno 13,5 dne D
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).