Hlavní navigace

Společné zdanění a přerušení studia

  • (neregistrovaný) 81.92.145.---

    13. 3. 2007 10:07

    Prosím o odpověď. Syn přerušil studium / Rozhodnutí o přerušení vzdělávání/ ke dni 18.4.2006. Mohu uplatňovat společné zdanění manželů? A za kolik měsíců mohu uplatňovat slevu na dani v tomto případě.
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 3. 2007 11:22

      dana (neregistrovaný) 194.228.47.---

      Re: Společné zdanění a přerušení studia
      Podle mě nemůže, protože všechny podmínky musí být splněny k 31.12.2006, což vy nemáte. Ale podívejte se na zákon o dani z příjmu

    • 13. 3. 2007 12:48

      Jiří (neregistrovaný) 81.92.145.---

      Re: Prosím o radu SZM a přerušení studi
      Čtu v zákoně ....jestliže tyto podmínky splní nejpozději poslední den zdaňovacího období... Podle mne ano, ale nejsem si jistý, proto se ptám? Zda stačí třeba i jeden měsíc v průběhu roku? Díky.

    • 13. 3. 2007 13:31

      Dana S (neregistrovaný) 85.71.211.---

      Re: Prosím o radu SZM a přerušení studi
      ***
      Podle mne můžete. V zák. se nepíše, že všechny podmínky musíte mít splněny k posl.dni zdaň.období, ale NEJPOZDĚJI posl.den zdaň.období. Přečtěte pokyn D-300 - k §13a 1.

    • 14. 3. 2007 1:04

      Jiří (neregistrovaný) 81.92.145.---

      Re: Prosím o radu SZM a přerušení studi
      Také jsem si myslel, že mohu uplatnit. /i část zd. období/
      Dana I. si myslí, že ne.
      Dana II., že ano.
      Přikláním se také, že ano.
      Ještě jednou díky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).