Hlavní navigace

Autorský honorář - zaměstnanec

  • (neregistrovaný) 212.67.69.---

    13. 3. 2007 14:37

    Dobrý den,obracím se na zkušenější - osoba, která je zaměstnancem se na mě obrátila o zpracování daň.přiznání - předložila potvrzení o příjmech ze zaměstnání, licenční smlouvu a potvrzení o pojištění... mé dotazy zní:
    1.) vyplacený honorář uvádím do řádku 101 daň.přiznání ?
    2.) do řádku 102 vypočítám 40% z řádku 101 daň.přiznání ?
    3.) vyplňuji přehled na zdrav.pojišťovnu ?
    4.) pokud vyplňuji přehled na zdrav.pojišťovnu uvádím jen příjmy a výdaje, žádné platby pojistného (stejně je z potvrzení ze zaměstnání nevím) a vyjde mi doplatek na ZP ?
    5.) pokud je přehled na zdrav.pojišťovnu v pořádku, platí po celý rok i zálohy na ZP nebo neplatí ?
    Mockrát děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 13. 3. 2007 21:17

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Autorský honorář - zaměstnanec
      >Dobrý den,obracím se na zkušenější - osoba, která je
      >zaměstnancem se na mě obrátila o zpracování
      >daň.přiznání - předložila potvrzení o příjmech ze zaměstnání,
      >licenční smlouvu a potvrzení o pojištění... mé dotazy
      >zní:
      >1.) vyplacený honorář uvádím do řádku 101 daň.přiznání
      >?

      Ano, je to příjem podle § 7

      >2.) do řádku 102 vypočítám 40% z řádku 101
      >daň.přiznání ?

      Ano.

      >3.) vyplňuji přehled na zdrav.pojišťovnu ?

      Nóó, je to na Vás ... ale ZP by mělo být placeno i z autorských honorářů.

      >4.) pokud vyplňuji přehled na zdrav.pojišťovnu uvádím
      >jen příjmy a výdaje, žádné platby pojistného (stejně
      >je z potvrzení ze zaměstnání nevím) a vyjde mi doplatek
      >na ZP ?
      Žádné platby pojistného, které by se vztahovaly k tomuto příjmu, nebyly provedeny. Vyjde doplatek.

      >5.) pokud je přehled na zdrav.pojišťovnu v pořádku,
      >platí po celý rok i zálohy na ZP nebo neplatí ?

      Pokud je zaměstnancem (ze zaměstnání musí být odvedeno ZP z min. vyměř. základu), tak nemusí platit zálohy na ZP.
      >Mockrát děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).