Hlavní navigace

OSVČ náklady-může být?

• (neregistrovaný) 88.146.5.---

13. 3. 2007 19:50

Dobrý večer,mám nového klienta-přinesl mi doklady. Je sám, bez zaměstnanců, má leasing na dvě osobní auta. Nezdá se mi to. Má ŽL na zprostřed.činnost. Do nákladů chce dát naftu na ta auta, dva obleky, šálu, svetr a boty-tak to už je snad trochu moc. Co myslíte? Děkuji za názory, nechci ho poškodit.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 3. 2007 20:05

IL (neregistrovaný) 83.240.10.---

Re: OSVČ náklady-může být?
      Oděvy a obuv bych nedávala. Pokud má dostatečné příjmy, tak proč by nemohl mít 2 auta. Ale i knihu jízd a ne že bude manželce platit auto i PHM.

• 14. 3. 2007 0:23

syslova@cmis.cz (neregistrovaný) 160.218.169.---

To je mi líto, že máte takového klienta. Pokud však prokáže, že obě auta potřebuje na dosažení a udržení příjmu, proč ne. Třeba s jedním jezdí do těžko přístupných míst a s druhým na reprezentační obchodní jednání. Je to prostě věc dokazování. Pokud potřebuje ochranné pracovní pomůcky či montérky a pracovní obuv při zprostředkovatelské činnosti, tak jo, ale šálu si může uvázat kolem hlavy až půjde v tom obleku na fÚ dokazovat, že je tento náklad oprávněný. Může jít i obutej a vzít si svetr, kdyby se někde delší dobu nedobrovolně zdržel.

• 14. 3. 2007 7:35

Aja (neregistrovaný) 194.228.235.---

Odpověď na dotaz mě strašně moc rozesmála. Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).