Hlavní navigace

vrácení daní studentovi

• (neregistrovaný) 62.177.123.---

13. 3. 2007 23:57

Dobrý den, chci si letos podat daňové přiznání, a to proto, aby mi stát vrátil zpět daně, které strhl zaměstnavatel z mé hrubé mzdy. Pracovala jsem v průběhu roku u 4 různých zaměstnavatelů, vždy na DPP a mzda přesáhla výši 5000 hrubého jen ve dvou měsících z celého roku. Žádné prohlášení jsem v průběhu roku nikde nepodepisovala. Někde jsem četla, že to ale mohu udělat i zpětně, vyplatí se mi to?
    Co mám dělat, aby mi byla vrácena maximální možná částka a o jak vysokou si vlastně mohu zažádat?
    A co, kromě potvrzení o studiu si mám připravit pro finanční úřad jako podklady? Od jednho ze zaměstnavatelů mám např. smlouvu, kde je uvedena jak hrubá, tak čistá vyplacená částka a je z ní tedy patrné, že mzda byla daněna 15%. Jsem studentkou presenčního studia po celou dobu vykonávání brigád.
    Děkuji za odpověď.

• 14. 3. 2007 7:03

Petra (neregistrovaný) 80.188.36.---

Re: vrácení daní studentovi
      Dodatečně prohlášení podepsat lze, ale do 15.2. Pro podání daň. přiznání budete potřebovat potvrzení o příjmu od zaměstnavatelů, u kterých přesáhla mzda 5000,- a tudíž byla daněna 20%. Příjmy daněné srážkovou daní 15% se nikde neuvádějí, protože srážková daň je konečná. V přiznání si můžete odečíst slevu na poplatníka 7200,- a na studenta 2400,-. Jako doklad vám postačí potvrzení o příjmu a potvrzení o studiu. Přiznání musíte podat do 31.3.07.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).