Hlavní navigace

půjčka od manželky

  • (neregistrovaný) 213.194.197.---

    14. 3. 2007 7:02

    Živnostník, vede DE, manželka mu půjčila do podnikání 200000,- Kč.
    Je to potřeba ošetřit jako půjčku s úroky nebo jenom sepsat smlouvu o zapůjčení a formu splácení? Dál by mě zajímalo, jestli je to možné nějak zaúčtovat jako daňový příjem. Já myslím,že ne, že jenom jako vklad do pokladny. Peníze byly použity na výměnu oken v provozní budově. Poraďte, pokud něco víte. dík.

    • 14. 3. 2007 7:19

      jaz (neregistrovaný) 194.212.232.---

      Re: půjčka od manželky
      Jako daňový příjem se to nezaúčtuje. Protože jste osoby blízké, tak by měl být vypočten úrok, který by pak měla manželka zdanit. Pokud úrok nebude vyčíslen, mělo by pak být ve smlouvě uvedeno proč není půjčka úročena. §23 odstavec 7 zak. 586/1992. Nevím jestli pak není jednoduší zaúčtovat tento příjem jako vklad podnikatele a pak vrácení vkladu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).