Hlavní navigace

peníze místo stravenek?

  • (neregistrovaný) 213.235.83.---

    14. 3. 2007 9:38

    Zaměstnavatel nám v současné době dává stravenky. To chce změnit a místo toho nám chce dávat příspěvek 30,- Kč na den. Je to možné? A je to daňově uznatelné?
    Moc děkuju za názor

    • 15. 3. 2007 10:03

      Ivana (neregistrovaný) 83.240.31.---

      Re: peníze místo stravenek?
      Podle mého názoru to není možné. Teda je, ale musel by vám to přidat k platu, zdanit, odvést sociální a zdravotní. A to by byl hloupý.
      Daňově uznatelné co se týká nákladů na stravování je podle §24 odst 2 písm. j bod 4:
      a) náklady na provoz vlastního zařízení kromě hodnoty nakoupených potravin.
      b) stravování prostřednictvím jiného subjektu. Tj. zaměstnavatel uzavře smlouvu s jedním dodavatelem jídla a zaměstnanec se musí stravovat u něho. Pak může přispět zaměstnanci do 55% hodnoty jídla
      c) stravenky.
      Stravenky jsou nejlepší pro zaměstnavatele i zaměstnance.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).