Hlavní navigace

Nesedí DPH za rok 2006

• (neregistrovaný) 82.100.63.---

14. 3. 2007 9:54

dobrý den, klient mi donesl účetnictví za rok 2006. Je plátce DPH a všechna čtyři DPH za rok 2006 dělal sám odhadem. Nesedí mi ani jedno.Naštěstí měl FÚ vždy o nějakou stokorunu vrátit víc, než si klient vypočítal. Nevím ale co stím. Vím, že bych si stím mohla pohrát a neuplatňovat DPH ze všech dokladů, ale nemám na to náladu a hlavně čas. Nešel by ten rodíl mezi vypočítaným DPH a vrácenou částkou z FÚ nějak přeúčtovat?
    Moc děkuji za radu

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 3. 2007 11:19

Jana (neregistrovaný) 83.240.31.---

Re: nesedí DPH za rok 2006
      Můžete podat dodatečné přiznání za každé čtvrtletí ale počítejte s tím že si můžou vyžádát doložit doklady.(Pokud bude odpočet vysoký). Nebo bych neuplatněné DPH účtovala do nákladů na 548.
      Problém je ale v tom, že pokud dodatečné nepodaté tak při případné kontrole z FÚ vám doměří co chybělo na výstupu ale neuznají co chybělo na vstupu. Záleží tedy v čem se skutečnost dle účetnictví liší s "odhadnutým" přiznáním.

• 14. 3. 2007 13:25

Kája 2 (neregistrovaný) 82.100.63.---

Opravné přiznání se mi dělat nechce už jen pro to, že klient měl nadměrný odpočet. odhadl si 1.982 kč, ale měl si nárokovat 2.025 Kč . Podobně je to u dalších DPH

• 14. 3. 2007 13:45

Jana (neregistrovaný) 213.168.171.---

V tom přiznání ale snad uvedl daň na vstupu a daň na výstupu. Vyšel mu z toho odpočet 1982,-. Jde ale o to jakou částku uvedl na vstupu a jakou na výstupu a jak se liší od skutečnosti.
      Rozdíl na výstupu by mu FÚ doměřil ale ten vstup by v jeho prospěch nemusel zohlednit.

• 14. 3. 2007 15:49

Kája 2 (neregistrovaný) 82.100.63.---

Daň na výstupu je stejná je u obou "výpočtech" stejná, ale na vstupu je rozdílná. Prostě mu bylo lenošno spočítat přesně FP a paragony tak to udělal odhadem. Já jsem to spočítala tak jak se má a tím vznikl rozdíl.

Paní Jano děkuji, že se semnou v tom frmolu, co teď všichni máme tak pářete. Díky, díky díky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).