Hlavní navigace

odstupné

• (neregistrovaný) 88.100.247.---

14. 3. 2007 11:40

Dobrý den,
    byla jsem, pro rušení části zaměstnavatele, propuštěna a dle dohody mi náleží odstupné ve výši 5ti půměrných platů a k tomu mzda za měsíc únor. Já však s výpočtem odstupného nesouhlasím, ale na mzdovém mi odmítají odstupné znovu přepočítat se slovy, že takhle je to správně. Kam se mohu obrátit, kde by mi výši odstupného překontrolovali a toto bylo pro mzdové oddělení směrodatné? Díky

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 3. 2007 11:58

Míša (neregistrovaný) 217.75.209.---

Re: odstupné
      To si lehce překontrolujete: 173,93 (to je daný koeficient při 40 h směně)
      Takhle na něj přijdete: 365,25 :7:12 = 4,348 x (délka směn za týden) 40 h = 173,93

A výpočet odstupného: 173,93 x Váš průměrný hodinový výdělek (určitě ho máte na poslední pásce).
      Vyjde Vám hrubý průměrný výdělek za 1 měsíc, a ten už se jen daní. Neplatí se soc. a zdrav. pojištění z něj.

Jinak obrátit se jedine na úřad práce.

• 14. 3. 2007 12:03

Líba (neregistrovaný) 80.95.127.---

Re: odstupné
      Na tomto fóru kontrolujeme odstupné naprosto běžně. Napište nám platný průměr pro náhrady a jaký je váš hodinový úvazek, někdo vám to tu určitě spočítá. I mzdovka se zamozřejmě může splést, ale že by po vašem upozornění tvrdili, že to mají správně a přitom tam měli chybu, mi nepřipadá pravděpodobné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).