Hlavní navigace

exekuce - DÍKY

• (neregistrovaný) 88.100.150.---

14. 3. 2007 18:42

Dobrý den, ¨

mám exekuce v tomto pořadí. 1. nepřednostní,2.nepřednostní,3.nepřednostní, 4. přednostní (OSSZ), 5. nepřednostní a teď mi přišla další 5.přednostní.
    Každá přišla v jiný den v tomto pořadí. Nejdříve jsem strhávala č. 1 , po půl roce mi přišla 4. přednostní, tak jsem strhávala na první třetinu tu č. 1 a na druhou třetinu č. 4. Co mám upřednostňovat teď když mi přišla další přednostní (VZP). Mám jí nechat čekat, dokud neuspokojím tu č. 4 ? Už jsem z toho fakt jelen . Nechápu, kdo to vymýšlí. Může mi někdo chytrý poradit. A co kdyby mi přišlo ještě výživné? To pak budu strhávat jen výživné na obě třetiny? Mockrát děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 14. 3. 2007 19:06

Anna (neregistrovaný) 89.102.244.---

Re: exekuce - DÍKY
      Z první třetiny jsou uspokojovány všechny pohledávky (přednostní i ostatní) podle svého pořadí. Znamená to, že pohledávky, na které v důsledku jejich horšího pořadí nezbudou peníze, musejí vyčkat, až jim v následujících výplatních obdobích uvolní místo některá již uhrazená pohledávka, nebo až bude možné srazit i je díky vyššímu příjmu povinného. Je-li pro pořadí více pohledávek rozhodující stejný den, mají pohledávky stejné pořadí. Nestačí-li částka připadající na tyto pohledávky k jejich plnému uspokojení, uspokojí se poměrně.
      Dochází-li ke srážkám z druhé třetiny zbytku čisté mzdy (na přednostní pohledávky), uspokojí se z ní nejprve bez zřetele na pořadí pohledávky výživného a teprve pak podle svého pořadí
      ostatní přednostní pohledávky.
      Děláte to správně, nová přednostní pohledávka musí čekat, až na ni dojde řada.

• 14. 3. 2007 19:10

Jana (neregistrovaný) 88.100.150.---

Re: exekuce - DÍKY
      To jsem vážně ráda, mockrát děkuji. Už mi totiž volají někteří exekutoři, kdy začnu konečně strhávat zrovna ty jejich pohledávky. Tak jsem si nebyla jistá, jestli to vůbec dělám dobře. DĚKUJI

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).