Hlavní navigace

kdy je stát plátce DPH

  • (neregistrovaný) 85.160.155.---

    14. 3. 2007 19:06

    Dobrý den, jsem OSVČ , vedu daňovou evidenci a nejsem plátce DPH. V zákonu o DPH se píše , že pokud přesáhnu roční obrat 1 mil. musím se automaticky stát plátcem DPH. Obratem se rozumí vydané a uhrazené faktury nebo rozdíl přijmů a výdajů? Protože vydané faktury mám za 1 320 000 a výdaje 987 569? Děkuji za radu.

    • 14. 3. 2007 19:54

      Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

      Re: kdy je stát plátce DPH
      U Vás se počítají PŘÍJMY ( nepočítají se osvobozené atd viz § 6 ZDPH) za předchozích 12 po sobě jdoucích kal.měsíců, nikoliv 1 kal.rok.
      V dalším měsíci po tom měsíci, ve kterém jste obratu dosáhl,se stáváte osobou povinnou k dani a jste povinen podat přihlášku k registraci do 15-tého dne a plátcem se stáváte od třetího měsíce, např. přesáhl jste ve 12/06, přihláška do 15.1.07 a plátcem se stanete od 1.3.07.
      Registrovat se nedá zpětně ! A za pozdní registraci Vám může být udělena pokuta do výše 10% z obratu za období kdy jste měl plátcem být a nezaregistroval jste se.
      A pokuty dávají, tomu věřte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).