Hlavní navigace

Občanské sdruženíProsím spěchá :-(??????

  • (neregistrovaný) 85.207.126.---

    15. 3. 2007 15:50

    Dobrý den, občanské sdružení, které poskytuje sociální péči má dary v podobě movitých věcí i financí osovobozené od daně darovací dle §20 odst.4 a dle §21 odst.5 nemusí podávát ani přiznání, je to tak správně?
    Ještě jedna otázečka, pokud jsou náklady vyšší než výnosy (příjmy které jim plynuly z činností pro které byli založeni)nepodléhajínic nedaní(vedeme podvojné účetnictví)....Je to tak, že když náklady jsou 500000,- příjmy 400000,- dotace,dary...200000,- tak se taky nic nedaní, nebo se musí odečíst náklady, které byly hrazeny z dotací a darů 500000-200000=300000,- to znamená, že by danili 100000,-?????

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).