Hlavní navigace

Životní pojištění-odpočitatelná položka

  • (neregistrovaný) 84.42.187.---

    15. 3. 2007 19:38

    Prosím o radu, když má FO (podnikatel) potvrzení o pojistném zaplaceném na ŽP a je tam částka 4358,-Kč tato částka se celá dává do odpočitatelkných položek (tzn. snižuje základ daně)?
    Děkuji

    • 15. 3. 2007 19:54

      Lenka (neregistrovaný) 85.160.66.---

      Re: Životní pojištění-odpočitatelná polo
      Každá pojišťovna posílá svému klientovi potvrzení o pojistném zaplaceném do životního pojištění, které lze uplatnit jako odpočitatelnou položku základu daně. Dle zákona o daních z příjmu, č.586/1992 Sb. § 15 odstavec (10) si může poplatník uplatnit až 12000,- Kč za rok, v případě že je pojistná smlouva sjednána minimálně na 5 let a pojistná doba je stanovena do 60 let věku pojistníka - pojištěného.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).