Hlavní navigace

Leasing OA - 1.splátka/záloha?

  • (neregistrovaný) 85.71.122.---

    16. 3. 2007 8:56

    Dobrý den,
    mám před sebou fakturu-daňový doklad na "zálohu na OA Honda"
    ZD 107207,50Kč + DPH 19% 20369,50Kč.Vyčetla jsem, že pokud je tato první platba záloha, tak jí lze do výdajů zahrnout pouze formou odpisů, a to až v době odkoupení do vlastnictví (protože pronajatý majetek se dle §28odst.1 zákona o DP). ALE u této faktury mám od majitele Kalkulace splátek pro užitková vozidla (obecná, není na ní uvedené jeho jméno) a tam není pojem záloha, ale jednorázová splátka předem. Smlouvu jsem ještě neviděla, takže nevím co je napsané tam. Předpokládám, že bude platit to co je napsané na smlouvě, je to tak? A pokud tam bude opravdu záloha, tak to se účtuje jak?
    Jsme FO, vedeme PÚ.
    Předem děkuji za Vaše názory.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).